Rubycon 450v Radial Electrolytic 105 D - 120uf 450v Elko Radial 105° 18x31,5mm rohs - 450QXW120MEFC18X31.5
 Smart Search | Easily Confirm Fit With Your Appliance: Please Click Here
ID#: S4NFK1143375
Availability :  In Stock
In Stock
Earn: 10 reward points
In Stock
Order in for Next Day Urgent Delivery
Urgent Shipping discounted based on sub-total
Order in for delivery
Shipping costs reflect the true cost to ship your parcel, learn more about our shipping.
QTY :
 Guarantee: 180 days
 Condition: New
 Genuine Original Rubycon spare part
Product Information:
Part Manufacturer: Rubycon
Check the Brand & Model Usage tab below.
Check your rating plate on your appliance for the full model number!
Information:
Capacity: 120 μF
Voltage: 450 V
Manufacturer: RUBYCON
Type: Electrolytic capacitor
Design: Radial (Standing)
Height: 31.5 mm
Diameter: 18 mm
Spacing: 7,5mm
Temperature: 105°C
Tolerance: 20%