 Smart Search | Easily Confirm Fit With Your Appliance: Please Click Here
ID#: S4NFK2156073
Availability :  In Stock
In Stock
Earn: 4 reward points
In Stock
Order in for Next Day Urgent Delivery
Urgent Shipping discounted based on sub-total
Order in for delivery
Shipping costs reflect the true cost to ship your parcel, learn more about our shipping.
QTY :
 Guarantee: 180 days
 Condition: New
 Genuine Original Kemet spare part
Product Information:
Part Manufacturer: Kemet
Check the Brand & Model Usage tab below.
Check your rating plate on your appliance for the full model number!
Information:
Capacity: 0.1 μF
Voltage: 310 V
Manufacturer: KEMET
Type: Suppressor capacitor
Design: Radial (Standing)
Width: 18 mm
Height: 14.5 mm
Depth: 8 mm
Spacing: 15,0mm